Yerba Mate w diecie sportowca

Dieta sportowca zawsze będzie różnić się od diety zwykłej przeciętnej osoby, która nie za bardzo lubi się z aktywnością fizyczną. Duży wysiłek podwyższa zapotrzebowane na różne składniki odżywcze i zmusza do ciągłego wzmacniania organizmu od środka i wspomagania jego naturalnej regeneracji. Najzdrowszy jadłospis zazwyczaj domaga się uzupełnienia go różnymi suplementami diety. Świetne wsparcie zapewni mu chociażby Yerba Mate. Nie jest to może klasyczny suplement, bo to po prostu specjalna odmiana herbatki, ale mimo tego tę herbatkę rzeczywiście warto pić, zwłaszcza jeśli na co dzień jest się bardzo aktywnym fizycznie lub tym bardziej gdy uprawia się jakiś sport na poziomie zawodowym.

Jaki wpływ może mieć na sportowców Yerba Mate? Po pierwsze – jest ona w stanie wyraźnie poprawić ich wytrzymałość. Sprawia, że osoba ćwicząca jest w stanie wydłużyć czas trwania pojedynczej jednostki treningowej, bo ma w sobie odpowiednio dużo sił do tego, by dawać z siebie jeszcze więcej przez jeszcze dłużej. Skąd taki efekt? Ano jest on zasługą specjalnego związku o nazwie mateina, która w naturalny sposób potrafi właśnie potęgować wytrzymałość. Działanie podobne do kofeiny, ale jednak znacznie lepsze. W przeciwieństwie do kawy Yerba nie powoduje późniejszych gwałtownych spadków energetycznych, dlatego nie ma po niej tzw. „zjazdu”, a poziom sił z czasem zaczyna liniowo, ale delikatnie spadać. Yerba nie wywołuje też innych skutków ubocznych charakterystycznych dla napojów obfitujących w kofeinę. Nie wywołuje uczucia rozdrażnienia i nie prowadzi do drżenia mięśni. Jedyne, co robi, to mobilizuje organizm do zwiększonego działania i daje mu siłę do tego, by przetrwał on nawet najtrudniejszy i najdłuższy trening.

Pod wpływem Yerby Mate każda jednostka ćwiczeniowa staje się więc łatwiejsza do przejścia, a aktywność fizyczna przyjemniejsza. Ten efekt przyda się zarówno zawodowcom, jak i totalnym amatorom sportowego stylu życia, którzy ćwiczą wyłącznie rekreacyjnie.

One thought on “Yerba Mate w diecie sportowca

Dodaj komentarz