Ile medali olimpijskich zdobędzie Polska?

Czym są dla nas Igrzyska Olimpijskie? Tym co walki gladiatorów dla naszych przodków. Wszyscy oczekujemy na zmagania naszych reprezentantów. Gdy uzbierają oni swoje siły i wraz ze wzmocnioną kondycją staną do walki o medale, będziemy mieli wspaniałe widowisko. Właśnie! Ile medali Polacy przyniosą z Pekinu?

Sportowefakty wskazują na analizy wykonane przez Gracenote. Prawdopodobnie Polacy przyniosą z Olimpiady Pekin2022 bardzo mało medali, będziemy na szarym końcu rankingu.

Reprezentacje Polski mamy liczną ale jak to będzie z medalami? Igrzyska Olimpijskie to gra o najwyższą stawkę, wygrywają na nich najlepsi. W 2022 roku odbędą się one w Pekinie. Wiadomości pokazują, że impreza będzie odbywała się w dniach od 4 do 20 lutego 2022 roku. Szczególnie mniej medali przywieziemy ze skoków narciarskich, w których do tej pory byliśmy bardzo dobrzy. Prawdopodobnie naszym jedynym dorobkiem na tej olimpiadzie będzie jeden brązowy medal.

Chińskie Igrzyska Olimpijskie będą dobre, zdaniem Gracenote, dla Norwegii, która łącznie zdobędzie 46 medali, w tym 21 złotych. Drugie miejsce osiągną reprezentanci Rosji 30 medali w tym 10 złotych, a trzecie miejsce zajmą Niemcy z wynikiem 29 medali w tym 12 złotych.

Gracenote wcześniej prognozowało aż 3 medale dla Polski, jednak po miesięcy stwierdzono, że bedzie to tylko jeden medal, do tego brązowy. Wcześniej liczono na skoczków narciarskich, zwłaszcza: Piotra Żyłę, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego, oraz na Patrycję Maliszewską z short tracków. Jednak forma skoczków zmalała i trudno oczekiwać powrotu sytuacji sprzed czterech lat w Pjongczangu.

Wyjdź naprzeciw oczekiwaniom telewizji polskie i obejrzyj wszystkie zmagania polskich reprezentantów. Być może twoje wsparcie przełoży się na loty naszych skoczków narciarskich. Tego im i sobie przecież życzymy! Większość z nas chciałaby zobaczyć naszych na podium!