Kosmetyki dla mężczyzn do pielęgnacji stóp i dłoni

Podczas swojej codziennej zwyczajowej pielęgnacji nie musisz ograniczać się wyłącznie do zadbania o skórę twarzy. Zajmij się także innymi partiami ciała. Na pewno zresztą, jeśli jesteś mężczyzną nowoczesnym, zdałeś już sobie sprawę z tego, że kosmetyki dla mężczyzn nie muszą być używane wyłącznie na cerze. Niektóre z nich przeznaczone są wyłącznie do dbania o skórę dłoni i stóp. Powinieneś po nie sięgać zwłaszcza w okresie zimowym. To właśnie wtedy te partie twojego ciała są najmocniej narażone na wysuszanie się i podrażnienia.

Przede wszystkim przekonaj się do noszenia rękawiczek. Możesz bezustannie smarować spierzchnięte dłonie mocnym kremem albo nawet maścią z witaminą A, ale będzie to zwykła walka z wiatrakami, jeżeli ręce cały czas będą wystawiane na działanie wiatru i mrozu. Nie dopuszczaj do tego. Rękawiczki są przecież bardzo stylowym dodatkiem, który świetnie dopasuje się do każdej twojej stylizacji, dlatego śmiało możesz je nosić codziennie. Jeżeli nie przepadasz za tymi bawełnianymi, mającymi dość sportowy charakter, sięgnij po akcesoria skórzane, wykonane ze skóry sztucznej lub naturalnej. Dłoniom w trakcie zimy i późnej jesieni należy się solidna ochrona. Oprócz tego pamiętaj o tym, by regularnie smarować je nawilżającymi kremami. Wieczorem, przed pójściem spać, możesz nawet wmasować w skórę dwie warstwy mocno odżywczego preparatu.

Podobne zasady tyczą się stóp. Na szczęście kosmetyki dla mężczyzn także pomogą ci o nie zadbać. Twarda, szorstka i zrogowaciała skóra na piętach nie jest wcale domeną prawdziwych mężczyzn, bo zawsze – niezależnie od płci – wygląda tak samo kiepsko i mało zachęcająco. Stopy wymagają pielęgnacji. Trzeba się nimi zająć szczególnie dobrze w trakcie zimy i jesieni, podobnie jak to się dzieje z dłońmi. Po kąpieli staraj się więc smarować je specjalnymi kremami z mocznikiem. Możesz też korzystać ze specjalnych tarek. Z ich pomocą pozbędziesz się zgrubiałego naskórka z pięt i okolic palców stóp.