10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o serum

 

Serum to bardzo dobry i skuteczny produkt dla skóry. Na pewno widziałaś wiele serum, które są reklamowane w telewizji i że obiecują cuda w swojej skórze i prawdą jest, że niektóre z nich nie pozostawiają bardzo doskonałą skórę. Choć wszyscy mówią o tych produktach, bardzo niewielu naprawdę wie jakie mają właściwości.

Co musisz wiedzieć o serum?

  1. Samo serum jest produktem, który charakteryzuje się tym, że niezwykle szybko się wchłania, przenika do najgłębszych warstw skóry i ma nietłuste wykończenie. Jego formuła zawiera wysokie stężenie składników aktywnych.
  2. Ilość składników aktywnych jest niewielka, ale stężenie jest bardzo wysokie, dzięki czemu efekt jest znacznie większy. Ze względu na rodzaj formuły nie posiada dużej różnorodności składników aktywnych, ale ma ich wysokie stężenie, dlatego tak dobrze penetruje skórę.
  3. Jego konsystencja jest bezolejowa, co oznacza, że jego zdolność penetracji jest znacznie wyższa i może wnikać do znacznie głębszych warstw. Wykończenie jest nietłuste, dzięki czemu można nałożyć na niego wybrany przez siebie krem nawilżający.
  4. Ponieważ składniki aktywne są silnie skoncentrowane, ich działanie jest bardzo skuteczne, dzięki czemu w krótkim czasie uzyskuje się bardzo widoczne rezultaty.
  5. Są one generalnie dobrze tolerowane przez wszystkie rodzaje skóry, chociaż w niektórych przypadkach ich wysokie stężenie może powodować podrażnienia skóry.
  6. Działanie serum na skórę jest nietłuste, a dzięki aksamitnemu efektowi daje wysokie odczucie przyjemności. Dzięki temu nie pozostawia uczucia ściągnięcia skóry.
  7. Nakładając serum, należy zawsze robić to na uprzednio oczyszczoną skórę, dzięki czemu penetracja składników aktywnych jest znacznie większa. Można go stosować jako uzupełnienie codziennej pielęgnacji, ale zawsze przed każdym kremem.
  8. Aby zwiększyć wchłanianie i głębokość penetracji, konieczne jest wmasowanie go w skórę. Nałóż kroplę serum i rozprowadź ją dłonią od środka do zewnątrz twarzy.
  9. Wbrew powszechnej opinii, serum jest odpowiednie nie tylko dla skóry dojrzałej, ale również bardzo przydatne dla skóry młodej. Ponieważ każda skóra wymaga pielęgnacji i ważne jest, aby robić to od młodości, aby stopniowo łagodzić zmarszczki skóry.
  10. Chociaż jego cena może wydawać się wysoka, musimy wziąć pod uwagę, że ma 3 razy większe stężenie składników aktywnych niż zwykłe kremy, więc ważne jest, aby wiedzieć, że cena jest uzasadniona.