Wygląd ma znaczenie?

Być może wielokrotnie dane było ci usłyszeć, że wygląd nie ma znaczenia. Mówienie o tym to coś jak najbardziej zrozumiałego, ale sprawa jest dość skomplikowana.

Wygląd się liczy!

Niektórzy mogą powiedzieć, że gdziekolwiek by się nie poszło, trzeba wyglądać na poziomie. Jest to absolutna prawda i co równie istotne, nie tylko na tym należy się skoncentrować.

Realia są takie, że możemy mówić o zależności między wyglądem a psychiką. Wystarczy odnieść się do depresji, czyli bardzo poważnego problemu w ostatnim czasie – czy osoba chorująca na depresję nie ma przypadkiem matowej skóry twarzy? Można też rozmawiać o przygarbionej sylwetce, oczach pozbawionych blasku i brakującej energii. Co ciekawe, możemy też podejść do sprawy znacznie dokładniej – badacze z University of Hertfordshire wykazali, że zły nastrój kobiety wielokrotnie przekłada się na zakładanie jeansów i obszernej, workowatej góry. Można także spojrzeć inaczej – kiedy kobieta jest szczęśliwa, często w ruch idzie spódnica.

Interesujące jest też to, że dobrze wyglądające osoby mają w życiu łatwiej. To efekt tego, że osobom zadbanym łatwiej przypisuje się pozytywne cechy. Można również mówić o wzbudzaniu większego zaufania i stosunkowo częstym wsparciu. Zjawisko to określa się efektem aureoli.

Szybka pomoc!

O informacjach związanych z wyglądem możemy rozmawiać jeszcze długo, ale poprzestańmy na tym, co znalazło się w tekście. Nie ma też co ukrywać, że przytoczone informacje dowodzą, iż łatwo sobie pomóc.

Oczywiście można też powiedzieć, że niewiele trzeba, aby sobie zaszkodzić. Co więcej, to powinna być dla wszystkich bardzo ważna uwaga, bo mowa o czymś, co pasuje do różnych problemów.