Szczoteczka elektryczna z ładowarką czy na baterie? Którą wybrać?

Szczoteczka elektryczna z ładowarką czy na baterie? Które rozwiązanie jest lepsze? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytanie, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu już teraz!

  1. Jak działa szczoteczka elektryczna?
  2. Szczoteczka elektryczna Oral-B – na co zwrócić uwagę, kupując urządzenie?
  3. Szczoteczka elektryczna na baterie czy z ładowarką?

Interesują Cię szczoteczki elektryczne, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując szczoteczkę elektryczną? Lepszym rozwiązaniem jest szczoteczka elektryczna na baterie czy szczoteczka elektryczna z ładowarką? Szczegóły na temat szczoteczek elektrycznych znajdziesz w dzisiejszym wpisie. Na początek jednak przypomnijmy, jak działa szczoteczka elektryczna i jakie ma zalety. 

Jak działa szczoteczka elektryczna?

Jak działa szczoteczka elektryczna i jakie ma zalety? Otóż szczoteczka elektryczna jest urządzeniem wyposażonym w silniczek elektryczny, którego zadaniem jest napędzanie główki. W taki właśnie sposób wytwarza się pulsacyjne oraz rotacyjne ruchy, charakteryzujące się stosunkowo dużymi częstotliwościami. Ruchy te nie tylko ułatwiają codzienną pielęgnację zębów, ale także skuteczniej – od szczoteczki manualnej – usuwają zanieczyszczenia i różnego rodzaju osady. W szczoteczkach elektrycznych najczęściej montuje się okrągłe główki. Warto również wiedzieć, że dobre szczoteczki elektryczne są w stanie wykonać nawet 8 880 ruchów oscylacyjnych w ciągu jednej minuty i około 41 000 ruchów pulsacyjnych. 

Jeśli chodzi o wspomniany ruch oscylacyjny i pulsacyjny, warto wiedzieć, że nie każda dostępna na rynku może mieć te dwie opcje. Dostępne są – na przykład – szczoteczki elektryczne, które poruszają się tylko z boku na bok, a zatem oferują ruch rotacyjny. Wybór odpowiedniego rozwiązania uzależniony jest oczywiście od naszych własnych preferencji. Dlatego, aby mieć pewność, że ostatecznie kupisz optymalne urządzenie, sprawdź, na jakie parametry warto zwrócić uwagę, szukając szczoteczki elektrycznej. Szczegóły znajdziesz w dalszej części niniejszego artykułu. 

Szczoteczki elektryczne mają wiele zalet. Do najważniejszych zalicza się przede wszystkim ich dokładność. Ponadto szczoteczki elektryczne dają możliwość dotarcia niemalże do każdej przestrzeni między zębami. Jest to spowodowane tym, że główka takiej szczoteczki jest stosunkowo mała, a ponadto wyposaża się ją w specjalne włosie. 

Kupując szczoteczkę elektryczną, warto także zapoznać się z jej wadami. Lista minusów obejmuje jedynie uzależnienie od prądu oraz – według niektórych zainteresowanych – cenę. Szczoteczka elektryczna działa dzięki akumulatorom, które trzeba ładować. Ceny szczoteczek natomiast wynoszą od 100 zł w górę. 

Szczoteczka elektryczna Oral-B – na co zwrócić uwagę,  kupując urządzenie?

Interesują Cię szczoteczki elektryczne Oral-B, ale nie wiesz, który produkt wybrać? W takiej sytuacji warto zwrócić szczególną uwagę na parametry techniczne i dobrać je tak, aby zaspokajały one nasze indywidualne potrzeby. Najważniejszą funkcją takiej szczoteczki elektrycznej jest oczywiście jej prędkość oraz ruchy, jakie może wykonywać. Warto wybrać ten model, który wykonuje jak największą liczbę ruchów. Dzięki temu będziesz mógł maksymalnie wykorzystać szczoteczkę w trakcie dwuminutowego szczotkowania, jeszcze dokładniej czyszcząc swoje zęby. Dokładne usuwanie płytki nazębnej gwarantuje także urządzenie, które oferuje wszystkie rodzaje ruchów, a mianowicie rotacyjny, oscylacyjny oraz pulsacyjny. Warto zatem stawiać na takie rozwiązania. 

Kupując szczoteczkę elektryczną, zwróć uwagę także na kształt główki. Elementy te mogą mieć różne właściwości, na przykład precyzyjne czyszczenie, wybielanie czy być przeznaczone dla osób o wrażliwych dziąsłach. Istotne jest również to, aby główka szczoteczki elektrycznej nie miała problemów z docieraniem do trudno dostępnych miejsc. 

Z tego względu, że szczoteczki elektryczne produkuje się z myślą o tym, aby służyły nam latami, warto wybierać takie urządzenia, które zdadzą egzamin bez względu na okoliczności, z jakimi możemy mieć w przyszłości do czynienia. Pisząc „okoliczności”, mamy tutaj na myśli problemy z dziąsłami, nadwrażliwość zębów, z czym nie mieliśmy problemów wcześniej czy założenie ortodontycznego aparatu. Wybierając szczoteczkę elektryczną wyposażoną w przeróżne tryby szczotkowania, możesz mieć pewność, że będzie Ci służyć przez długi czas, bez względu na stan zdrowia Twojej jamy ustnej, który może się w przyszłości zmienić. 

Szczoteczka elektryczna na baterie czy z ładowarką?

Dostępne na rynku szczoteczki elektryczne dzieli się na rozwiązania akumulatorowe oraz na urządzenia na baterie. Lepszą opcją jest szczoteczka elektryczna z ładowarką czy szczoteczka elektryczna na baterie? Wszystko zależy od nas samych. To znaczy, jeśli szukasz turystycznego rozwiązania, które będziesz mógł zabrać ze sobą w podróż, bez martwienia się o dostęp do prądu, wybierz szczoteczkę elektryczną na baterie. Natomiast to codziennego użytku świetną opcją są szczoteczki elektryczne z ładowarką. 

Warto jednak pamiętać, że szczoteczki elektryczne z ładowarką mają pewną wadę. A mianowicie montowane w nich akumulatory mają swoją określoną żywotność i nie można ich właściwie wymienić. W takiej sytuacji jedyną opcją jest zakup nowej szczoteczki elektrycznej. Szczoteczka soniczna podobnie jak elektryczna ułatwia mycie zębów i zwiększa skuteczność higieny jamy ustnej. Trzeba oczywiście pamiętać, aby regularnie stosować wymienne końcówki. Na szczęście niezależnie od tego, czy chodzi o szczoteczki soniczne, czy zwykłe modele elektryczne, koszt końcówek nie jest duży. Nawet szczoteczka rotacyjna będzie lepszym wyborem niż zwykła szczoteczka manualna. Warto więc już teraz sprawdzić nowe szczoteczki elektryczne soniczne i zadbać o swoje zęby.